У oргaнизaциjи Фондације за културу квалитета и изврсност FQCE и чaсoписa Kvalitet & Izvrsnost, у сaрaдњи сa Приврeднoм кoмoрoм Србиje и уз пoдршку Mинистaрствa приврeдe Рeпубликe Србиje, од 1. до 3. марта 2017. године, одржана је „Недеља квалитета 2
Дирекција за мере и драгоцене метале (ДМДМ) била је домаћин обуке коју је организовао ЕУРАМЕТ – Европско удружење националних метролошких института у Београду, од 27. фебруара до 01. марта 2017. године, из области еталонирања хидрауличних клипних манометара са теговима.
Обуку су спровели предавачи Фредерик Архен, руководилац лабораторије за притисак шведског националног метролошког института RISE и Јанез Шетина, руководилац лабораторије за притисак словеначког Института за метале и технологију IMT.
Обука је садржала три дела. Први дан био je посвећен теоријиској обради мерења из области притиска, други дан је пректично демонстрирана „crossfloating“ метода за одређивање ефективне површине клипа у лабораторији ДМДМ, а трећи дан је био резервисан за обраду резултата мерења са прорачуном мерне несигурности.
Поред представника ДМДМ, обуци су присуствовали представници националних метролошких института Турске, Босне и Херцеговине, Малте, Црне Горе, Естоније и Албаније. Учесници обуке су изразили задовољство, како због стеченог знања, тако и због добре и ефикасне организације ДМДМ.
Галерија слика
https://www.dmdm.gov.rs/rs/vesti/arhiva-vesti-2017/u-organizaciji-fondacije-za-kulturu-kvaliteta-i-izvrsnost-fqce-i-casopisa-kvalitet-izvrsnost-u-saradnji-sa-privrednom-komorom-srbije-i-uz-podrsku-ministarstva-privrede-republike-srbije-od-1-do-3-marta-2017-godine-odrzana-je-nedelja-kvaliteta#sigProIdd650bcd4f5